Książeczka, w której bohaterem będzie Twoje dziecko! Bajeczkę wymyślamy specjalnie dla niego, a ilustracjami w niej są fotografie z magicznej sesji zdjęciowej.

Jest to mocny „punkt programu” i cieszę się, iż mogę Państwo zaproponować TAKĄBAJKĘ.

Na czym to polega? Książeczka przedstawia przygody bohatera, którym będzie fotografowany Mały Model. Ale po kolei. Pierwszym krokiem jest ustalenie czy wybieracie wierszyk z listy napisanych przeze mnie wcześniej bajek, czy na Wasze życzenie ma powstać nowa bajeczka napisana według zainteresowań Dzieciątka, bądź Waszych własnych. Jest to bardzo ciekawe w przypadku, kiedy macie nietypowe zawody, hobby, bądź oczekujecie, iż Wasz malec, będzie na przykład – astronautą! A w przypadku fotografowania większych Dzieci, możecie już dostrzec czym się interesują i jak najbardziej przenieść ich małe pasje na kartki papieru. Kiedy już wybierzecie wiersz, który przypadł Wam do gustu, bądź ustalimy szczegóły nowej bajeczki, ja biorę się do pracy. Muszę przygotować w głowie scenerię, oraz charakteryzację do przyszłej sesji zdjęciowej i na podstawie scenariusza pod wierszyk, powstanie nasza sesja zdjęciowa. W dalszym etapie przygotowuję projekt książki, gdzie tekstem będzie wybrana bajeczka, a w roli ilustracji będą zdjęcia Maleństwa jak i Wasze, jeśli przeplatacie się w historii.  I do druku! Nie wstawiam tylko imienia dziecka w sztywny szablon, z ogólnymi ilustracjami. Jest to spersonalizowana książeczka, gdzie bohaterów może być więcej niż jeden. W niej, prócz Waszej Pociechy, znaleźć się możecie Wy, przyjaciele dziecka, rodzina czy nawet włochaty towarzysz Dziecka na czterech łapach. Otrzymujecie książeczkę w twardej oprawie w formacie A4, a na specjalne życzenie można do każdego z egzemplarza dołączyć dedykację, np. dla Dziadków czy Rodziców Chrzestnych. Z pewnością ucieszą się z takiego prezentu.

Jest to wspaniała pamiątka zarówno dla rodziców, jak i dla samych Pociech. Pomyślcie, że czytacie dziecku o jego własnych przygodach, a kiedy ono dorośnie, może także czytać swoim dzieciom, jak to „za bajtla”, czy po polsku mówiąc, w dzieciństwie, wykazywał się odwagą i mądrością.

No i przede wszystkim należy pamiętać, że w przypadku kiedy jesteście szczęśliwymi Rodzicami nie tylko jednego dziecka, bajkę można napisać o dwójce, trójce, czwórce Waszych pociech, ich dorastaniu, kontaktach, bądź przyszłych zawodach i wyczynach.

Każda bajeczka niesie za sobą puentę i pouczający morał. Tak staram się pisać. Spod moich palców nie wychodzi być może dzieło sztuki, ale z pewnością lekka, przeznaczona dla dzieci, przyjemna bajka. TAKABAJKA. Poniżej znajdziecie fragmenty z dwóch bajeczek:

(…)Kacper szczęśliwy wśród bliskich nagle zrozumiał
Dlaczego tego największego skarbu znaleźć nie umiał.
Po prostu dlatego, że ruszając w świat, skarb ten zostawił w domu.
Skarb największy na świecie, którego za nic nie oddałby teraz nikomu:
To mama i tata, babcie, dziadkowie, kuzynki, kuzyni, ciocie, wujkowie,
To ci na których zawsze liczyć może, od których tak wiele się dowie,
I teraz dla Kacpra już zawsze najważniejszym skarbem będzie rodzina,
bo pojął, że nic cenniejszego na całym świecie i w kosmosie nie ma!
– fragment „Kacper – Odkrywca największego skarbu na świecie”
(…)Emma w swą duszę jak w Internet zajrzała
I ze słoiczka miodku istotkę niewielką wyczarowała.
Miała ona siłę w swym ciałku małym,
Że dzięki niej kwiaty zdrowo rozkwitały.
Była to Pszczółka- owad pracowity, choć niepozorny taki.
I dzięki niej, od tego czasu, w ogrodzie kwitły i róże, i maki,
I piękne drzewa każdego lata owoce dawały,
A Ogrodniczce oczy się odtąd cały czas śmiały.
Bo dzieci kochane wiedzieć musicie,
Że pszczółki są potrzebne bardzo i pracowite.
Gdyby nie one to świat nasz by zginął!
Żaden owoc by nie wyrósł, żaden kwiat się nie rozwinął.(…)
fragment  „O dwóch takich, które skradły serca.”

Album Roczny

Kolejną propozycją, którą mogę zaoferować jest indywidualny Album dla Waszej pociechy, który najlepiej zamówić już w trakcie ciąży. Prócz standardowych pól do wypełniania przez pierwsze lata życia Dzieciątka znajdą się w nim Wasze zdjęcia z dzieciństwa, które pomogą później porównać Wasze Maleństwo do Was, ale każde skany zdjęć z USG i wiele miejsc na przyszłe zdjęcia.

Proponuję także, aby taki Album zamówić przy Pakiecie Rocznym. Wówczas przy pierwszej sesji, doręczam treść albumu w formie wirtualnej. Przez rok uzupełniacie go w edytorze tekstowym, a przy pierwszych urodzinach Waszego Bohatera otrzymacie prócz sesji, gotowy już album, który wspólnie wypełniliście. Zawierać będzie prócz Waszych informacji, zdjęcia z sesji brzuszkowej (jeśli takową miałyście u mnie) i z całego Pakietu Rocznego. Taki album pozwoli podkreślić jak bardzo Maleństwo zmieniło się przez jeden rok. Oczywiście w Albumie pozostaną niezapełnione kartki, które pozwolą na dopisanie przez Was kolejnych ważnych wydarzeń w życiu Maluszka.